Плазмова порізка металу: в чому переваги

plazmenaya-rezka-metalla

Незважаючи на те, що технологія плазмового різання з’явилася давно, сааме останнім часом спостерігається пік її популярності. Коротко розповімо про цей унікальний спосіб різання металу. Плазмова порізка металу в Києві від компанії «Стіллар». В чому переваги плазмової порізки?

Як здійснюється плазмова різка металу в Україні?

Для реалізації цієї послуги використовується спеціальний верстат з ЧПУ і газові суміші високого ступеня очищення. Розкрій листового металу здійснюється із застосуванням інноваційних технологій, які гарантують високу якість результату, філігранну точність обробки.

На використовуваному нами верстаті, замість ріжучого інструменту, застосовується струмінь плазми, згенерований за допомогою активних і неактивних газів. Гази вибираються відповідно до виду металу, який необхідно обробити.

Існують ще інші види різки металу: киснево-ацетиленова, лазерна та ручна. Проте плазмова різка стоїть на порядок вище всіх існуючих видів. І ви в цьому зараз переконаєтеся.

Порівняння з киснево-ацетиленовою різкою

Основна перевага киснево-ацетиленової різки – малі капітальні витрати при роздільній різці вуглецевих сталей. В іншому виграє плазмова різка. Адже:

 • Якість саме плазмової різки на порядок краща:
  1) мінімальна окалина (грат) або взагалі її відсутність;
  2) виключається або зводиться до мінімуму необхідність подальшої обробки;
  3) менша зона термічного впливу.
 • Діапазон матеріалів: можливість різати кольорові метали (нержавіючі сталі і алюміній), що неможливо для киснево-ацетиленової різки металу.
 • Швидкість різання: на товщинах до 30-35 мм в кілька разів вище, немає часу розігріву, пробій отвору вимагає меншого часу.
 • Вартість: значно нижчі витрати на одиницю довжини різу.

Порівняння з лазерною різкою

Сучасний досвід показує: переваги лазера при різанні металів очевидні, коли потрібна геометрична точність різу сталей менш 0.5мм, при товщині менше 5-6 міліметрів.
Щодо витрат, то капітальні та експлуатаційні витрати плазмової різки істотно нижчі від лазерної, а також спостерігаються менші витрати на технічне обслуговування.

Діапазон матеріалів плазмової різки ширший: можливість різати алюмінієві сплави, що проблематично для лазерного різання через високий коефіцієнт відображення.
Продуктивність плазмової різки: швидкістьрізаннявище.
У багатьох випадках, при правильному підборі плазмової установки, виграш зі швидкості та вартості різу–саме за плазмою.

Як працює плазмова різка металу?

Будь-яка установка для плазмового різання як мінімум складається з двох частин: плазмотрона (різака) і джерела живлення.

Плазмотрон – основна частина і робочий інструмент будь-якої системи плазмового різання. Його основна функція: запалити дугу, забезпечити перетворення газу, щоподається в плазму (коли газ продувається через дугу), стабілізувати і сконцентрувати плазмовий струмінь, щоб домогтися кращої точності і швидкості при різанні металу.

Джерело живлення повинне забезпечити стабілізований струм і напругу різання, що подається на плазмотрон.

Не дуже складно? Дійсно, звичайні різаки для ручного різання використовують набагато складнішу і затрат нішу схему роботи.

Отже тепер перерахуємо переваги плазмової різки:

 • Можливість обробки будь-якого металу (кольорового, чорного, тугоплавкого) і матеріалів з вмістом заліза;
 • Висока швидкість робіт;
 • Отримання заготовок будь-яких геометричних форм, художня обробка особливої складності;
 • Обробка проводиться з високою точністю, незалежно від товщини листа, навіть під кутом;
 • Безпека: 1) в повітря викидається мінімум забруднюючих частинок;2) не потрібно застосовувати вибухонебезпечні газові балони;
 • Досить невисока вартість;
 • Скорочення часу пропалу, виключення теплової деформації заготовки;
 • Отримання чистого, якісного розрізу.

Отож, плазмова різка металу – це найбільш швидкий і ефективний на сьогоднішній день термічний спосіб обробки листкового сортаменту, та віготовлення закладних деталей в Україні.

Послуги плазмової різки металу

 • Плазмову різку на верстатах за системою ЧПУ, що дозволяє виготовити закладні деталі складної форми з високою точністю за розмірами замовника.
 • Автоматизація та висока продуктивність данного процессу забезпечує виконання замовлень точно в термін, не зриваючи планів виробництва.
 • У вартість виробу закладається тільки необхідна кількість листового прокату з урахуванням виробничих допусків.
 • Виготовляється, як за кресленнями замовника, так і за зразками деталей.

Мо матеріалам ssc.org.ua Металобаза «Стіллар» Київ


Загрузка...

(Visited 5 times, 1 visits today)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *